Nami sp. z o.o. Biszolin 190g - najskuteczniejszy żel - OKAZJE

chwilowy brak towaru

  • Producent: Nami Sp. z o.o.
  • Kategoria: Pozostałe kosmetyki do ciała

Balsam mineralny Biszolin otrzymywany jest z naturalnego koncentratu balneologicznego biszofitu. Posiada solankę bromowo-chlorkowo-magnezową o mineralizacji 400-500g/l z ponad 30 makro i mikroelementami.
produkt posiada wszystkie niezbędne dokumenty.
Biszofit sformował się w skutek wyparowania naturalnie czystej wody praoceanu i jest naturalnym koncentratem wszystkich mikroelementów w niej rozpuszczonych. Z czasem warstwy biszofitu pozostały w pełni pokryte minerałami osadowymi i obecnie zalegają na głębokości 1100-2500 m od powierzchni ziemi. Wyciąga się je szybami wiertniczymi przy pomocy rozcieńczenia wodą. Dlatego sól biszofitu, w przeciwieństwie do soli Morza Martwego otrzymywanej z solanki jezior powierzchniowych, jest absolutnie ekologicznie czysta, ponieważ od momentu utworzenia się przebywa w formie „zakonserwowanej” i nie jest narażona na działanie środowiska zewnętrznego


Głównym składnikiem jest chlorek magnezu, poza nim biszofit zawiera jeszcze ok. 70 pierwiastków: potas, sód, brom, bor, wapń, krzem, molibden, srebro, cynk, miedź, siarkę, żelazo i mnóstwo innych.

Magnez - aktywuje proces kostnienia, pobudza enzymy, które uczestniczą w budowie kości, stymuluje komórki kościotwórcze. Ulepsza gęstość tkanki kostnej, wspomaga regulację poziomu wapnia w kościach, uniemożliwia niefizjologicznemu odkładaniu się wapnia w tkankach miękkich.

Bor - kości bez boru nie byłyby w stanie utrzymać naszych mięśni. Otacza ona niepowtarzalną ochroną cały nasz szkielet regulując poziom wapnia. Przyśpiesza ustępowanie obrzęków i stanów zapalnych mięśni, stawów i kości.

GŁÓWNE zastosowanie BORU:

  • osteoporoza,
  • złamania,
  • zapalenie stawów i kości,
  • reumatoidalne zapalenie stawów,

Krzem - ma znaczący wpływ na cały układ kostno-mięśniowy, budowę kości, chrząstek, konieczny przy walce z cellulitem. Uniemożliwia tworzeniu się żylaków, zwyrodnieniu stawów i kości.

Siarka - usuwa stany zapalne, a także wspomaga rekonstruowanie tkanki łącznej, łagodzi ból mięśni, a także usprawnia ich odnowę.

Wapń - jest podstawowym materiałem budulcowym kości, odgrywa kluczową rolę w rozwoju układu kostnego i zapobiega zanikowi tkanki kostnej. Od zawartości wapnia w tkance kostnej zależy m. In. Podatność kości na złamania i osteoporozę.

rekomendowany dla rekonwalescentów i osób dynamicznych.

Biszofit wykorzystywany jest w medycynie i kosmetyce. Jest elementyem kremów i preparatów używanych przy problemach układu kostno-stawowego, a także mięśniowego. Produktywnie pomaga przy zwyrodnieniach, bólach reumatycznych i pourazowych. Wykorzystywany jest na żylaki, halluksy i ostrogi. Pielęgnuje skórę skłonną do pajączków, oraz uniemożliwia powstawaniu rozstępów.
Jego zaletą jest to, że ma wyjątkowo wysoką przyswajalność – wynosi ona około 100%, natomiast preparaty na bazie nienaturalnych dodatków, posiadają wchłanialność na poziomie około 50%. Po posmarowaniu skóry biszofitem, rozpoczyna się on wchłaniać i następnie przenika do naczyń.

Sposób zastosowania

Niewielką ilość żelu wmasować poprzez 3 minuty aż do całkowitego wchłonięcia. Zaleca się stosować 2 razy dziennie w ciągu 14 dni, po 10 dniach kurację należy powtórzyć.

choćby, jeśli od razu poczujesz ulgę, nie przerywaj kuracji – minerały, których dostarcza Ci biszolin, potrzebują dłuższego czasu, żeby wbudować się w tkanki.

Kiedy nie stosujemy biszofitu?

Biszofit jest bezpiecznym środkiem, jednak jest kilka przeciwwskazań do jego użytkowania. Nie będzie wyznaczony przy uszkodzeniach skóry i w chorobach związanych z zaburzeniami odporności. W przeciwieństwie do leków przeciwbólowych, biszolin nie ma działań niepożądanych i nie wpływa niekorzystnie na pracę wątroby.

składniki/ Ingredients: Magnesium Chloride (Biszofit), Microcrystalline Cellulose, Glycerin, Aqua.

KRAJ POCHODZENIA: ROSJA
Data ważności na opakowaniu
Opakowanie 190g

artykuł przebadany dermatologicznie.
Nie testowano na zwierzętach.
Zarejestrowano w UE.

Popularne produkty w kategorii: Pozostałe kosmetyki do ciała